Samenvatting
In 1959 verscheen een er een opmerkelijk boekje met volksverhalen die onder de oudere bewoners van Steenbergen werden rondverteld. Martien de Jong verzamelde deze prachtige sagen en legenden, en vereeuwigde de volksvertellingen voor het nageslacht, aangevuld met geschiedkundige gegevens.
Het werk van De Jong mag een success genoemd worden. De inhoud is minstens zo interessant als in 1959 en ter viering van het 20-jarige bestaan van de Heemkundekring ‘De Steenen Kamer’, is dit inmiddels moeilijk te verkrijgen werkje opnieuw uitgegeven voor de bewoners van Steenbergen en omstreken.
De herdruk van 2015 is uitgebreid met een voorwoord van de inmiddels gelouterde Neerlandicus, Professor Dr. Martien de Jong. Verder is de inhoud van het boek zonder aanpassingen gecopieerd. Door de verschillen in uitlijning tussen de nieuwe en de oude versie zijn de bladzijdenummers wel anders en dientengevolge in de inhoudsopgave aangepast.