Fragment
We kunnen allemaal schrijven. Maar schrijven is nog geen copywriten en tekst is niet altijd copy. We zijn op zondag gesloten is tekst. Op maandag zijn we er weer wordt al copy, terwijl je hetzelfde zegt. En zo is er ook een verschil tussen Verboden toegang voor onbevoegden en Leden zijn van harte welkom.
Niemand zit erop te wachten
In een nieuwsbericht van het ANP lees je tekst waar je je een mening over kunt vormen. Maar als copywriter schrijf je naar een mening toe: je wilt je lezer beïnvloeden, activeren en motiveren.
Dat doe je met een commerciële uiting waar mensen meestal niet op zitten te wachten. En omdat zij er niet op zitten te wachten en je toch graag wilt dat ze het lezen, moet je meer doen dan alleen de feiten neerschrijven.
Daarom zit er in copy altijd een beetje spanning. De tekst werkt in op de nieuwsgierigheid van de ontvanger, zorgt voor ontroering of bouwt op naar een lach. Dat soort spanning. Je wilt dat mensen je uiting helemaal lezen. Dus is goede copy ook beeldend, concreet, toegankelijk én origineel.
×